Všechny zapsané děti mohou být přijaté

Tisková zpráva 22. 04. 2010

Na počátku dubna proběhl zápis do jabloneckých mateřských škol. Narozdíl od celostátního trendu se v Jablonci podařilo umístit nejen všechny děti, které do 31. 8. 2010 dovrší věku tří let, ale i některé děti dvouleté. Kapacita v rámci celého města je dostatečná, jen je možné, že se především ty děti, kterým nebyly tři roky a nesplnily tak hlavní kriterium pro přijetí do mateřských škol, nedostanou do té školky, kterou rodiče zvolili při zápisu.

„V Jablonci při letošním zápisu nenastala na rozdíl od jiných měst kritická situace, protože máme možnost umístit všechny děti, které splňují dané podmínky,“ říká vedoucí oddělení školství, kultury a sportu Zdena Květová. Pro školní rok 2010/2011 mohou jablonecké školky přijmout všechny děti tříleté, a to včetně těch, které oslaví třetí narozeniny až na podzim tohoto roku. Celkem bylo nabídnuto 511 volných míst.

V některých školkách poptávka výrazně převyšovala nabídku volných míst (např. v MŠ Montessori, Lovecká, Čs. armády, Pasířská...). Rodičům dětí, které takto „přebývaly“, nyní ředitelky nabízejí umístění do jiné mateřské školy, jež volno ještě má. Týká se to převážně dětí mladších. K zápisu totiž přišli i rodiče s dětmi, kterým budou tři roky až v roce 2011.

Volná místa má ještě například mateřská škola v Nezvalově ulici v Jabloneckých Pasekách. Jde o nově otevřenou MŠ s celkovou kapacitou 72 míst. „Někteří rodiče využili volných míst v mateřských školách a zapsali své děti tam. Jiní zvažují, zda nepočkat a přijít znovu k zápisu do vybrané školky v příštím školním roce,“ dodává místostarosta Petr Vobořil.

Vytvořeno 22.4.2010 8:45:40 | přečteno 2241x | Petr Vitvar
load