Vikýř oslavil den rodiny

Tisková zpráva 18. 05. 2009

Dům dětí a mládeže Vikýř oslavil v pátek 15. května Mezinárodní den rodiny. Slavnostně byly otevřeny nové prostory Informačního centra pro mládež, Klub pro rodiče s dětmi a zahrada plná netradiční volnočasové nabídky, kde k novinkám patří nízká lana či trampolína.

„Oficiálně zahájilo činnost Informační centrum pro mládež (ICM), jež bylo vybudováno na přelomu roku 2008-2009 ve sklepních prostorách DDM Vikýř. Jeho cílem je nabízet služby především studentům, ale samozřejmě i dětem a dospělým zájemcům,“ říká Marta Tauchmanová, ředitelka DDM Vikýř.

Forma ICM funguje ve Vikýři třetím rokem, poskytuje informace jak v písemné, tak hlavně elektronické podobě, a to z nejrůznějších oblastí - vzděláváním v České republice i v zahraničí počínaje, přes nabídku práce v ČR a v zahraničí až po cestování u nás i za hranicemi. Nechybí podklady z oblastí volný čas, zdraví, ekologie, sociálně patologické jevy, sociální skupiny, ale ani odpovědi na témata občan, stát, mládež a EU. V nových prostorách upraveného sklepa se začal scházet i Mládežnický parlament.

„Ve Vikýři vznikl nově také Klub pro maminky s dětmi, čímž byla rozšířena klubová činnost DDM Vikýř. Prozatím se zde měli možnost scházet pouze děti a mládež, hrající různé deskové hry, fotbálek, šipky či biliár,“ uzavírá Tauchmanová.

Vytvořeno 18.5.2009 11:20:34 | přečteno 2467x | Petr Vitvar
load