Vichřice zaměstnala i jablonecké strážníky

Tisková zpráva 24. 07. 2009

Vichřice v Jablonci, 23.07.2009, obrázek se otevře v novém okněCelkem devět telefonických oznámení přijalo operační středisko Městské policie v Jablonci nad Nisou ve čtvrtek (23. 7.) navečer v souvislosti s bouřemi, které se přehnaly přes území našeho města.

Po 18. hodině byli strážníci požádáni oddělením krizového řízení Městského úřadu v Jablonci nad Nisou o spolupráci při monitorování vodních toků na území města, a to z důvodu možnosti výskytu záplav v souvislosti s přívalovými dešti.

Následně bylo na lince 156 přijato několik telefonických oznámení o padlých stromech. Jednalo se o ulice Máchova, Vzdušná, Lipanská, Sokolovská, Pražská a Na Roli. Všechna oznámení strážníci prověřili a následně předali buď Hasičskému záchrannému sboru, nebo Technickým službám, jejichž zaměstnanci byli v pohotovosti. V ulici Pražská strážníci vlastními silami odstraňovali z vozovky střešní krytinu a oplechování spadlé ze střechy.

Jedno z oznámení bylo přijato i z obce Desná, kde došlo k pádu sloupu elektrického vedení. Tato skutečnost byla obratem předána HZS. V jednom případě se občané dokonce obrátili na strážníka - okrskáře a to kvůli situaci v ulici Boženy Němcové, kde došlo pro změnu k vyplavení kanalizační vpusti. Tato skutečnost byla strážníky prověřena a poté předána k řešení Technickým službám.

Poslední oznámení o problémech vzniklých v souvislosti s bouří bylo přijato ve 21:27. Do ranních hodin městská policie mimo běžné činnosti dále prováděla monitoring možného výskytu padlých stromů a jiných komplikací.

Vytvořeno 24.7.2009 11:16:46 | přečteno 2573x | Petr Vitvar
load