Víc jak dvě stovky schodů ke krásnému výhledu

Tisková zpráva 02. 07. 2008

Radnice z jižní strany, obrázek se otevře v novém okněVěž jablonecké radnice nabízí o prázdninách vždy od pondělí do pátku už tradiční a pro turisty neobyčejný výhled na město a jeho nejbližší okolí.

„Výstupy na věž jsou pravidelně každou celou hodinu, tzn. v 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 hodin, v pondělí a ve středu lze využít možnosti i další v 16 hodin,“ říká Hana Herkommerová z informačního centra. Vstupné činí dvacet korun pro dospělého a deset pro dítě. Sraz je v informačním centru, odkud pak skupinka odchází v doprovodu průvodkyně a vybrat si může ze dvou možností, jak se dostat na věž: „Buď můžete zdolat pěšky 250 schodů, nebo vyjet paterem nosterem do 4. poschodí a to vás pak očekává ještě 116 schodů,“ vysvětluje cestu pracovnice informačního centra.

Průvodkyní je studentka-vysokoškolačka, která má pro zájemce připraven i krátký komentář k historii budovy a města nejen v českém jazyce, ale i v angličtině. Jablonecká radnice je významnou a ojedinělou památkou funkcionalistického stavebního stylu a letos slaví 75. výročí od svého otevření.

Další informace

Vytvořeno 2.7.2008 15:51:38 | přečteno 2203x | Petr Vitvar
load