Vernisáž výstavy z historie městského divadla

Tisková zpráva 07. 09. 2007

Starosta města Petr Tulpa spolu s místostarostou Petrem Vobořilem zahájili v pátek 7. září vernisáž výstavy z historie městského divadla v Jablonci nad Nisou. Pozvání do Eurocentra přijal mimo jiné i Oldřich Palata, kurátor severočeského muzea v Liberci a další významní hosté, často se osobně podílející na přestavbě. Výstava v Eurocentru potrvá do konce října.

Městské divadlo slaví letos na podzim sto let existence a proto se nese celé září v duchu oslav významného výročí. Unikátní kulturní stánek slaví nejen stoletou existenci, ale zároveň i deset let od své rekonstrukce. V roce 1997 byly dokončeny stavební a uměleckořemeslné opravy budovy, nacházející se doposud v havarijním stavu, za celkem 139 milionů korun.

Pomyslný vrchol oslav je připraven na 21. září, kdy bude jeviště patřit Straussově operetě Vídeňská krev. Na představení přijali pozvání starosty města i představitelé partnerských a spřátelených měst. Ocenění se dočkají významné jablonecké osobnosti z kulturního, sportovního a podnikatelského života a přijmou z rukou Petra Tulpy pamětní medaili. Zajímavostí je, že medaile vytvořil přímo pro tuto příležitost akademický sochař Jiří Dostál.

Druhý divadelní večer v sobotu 22. září udělá radost milovníkům muzikálů, v roli lazebníka v Muži z kraje la Mancha se představí sám ředitel městského divadla Pavel Žur.

Vernisáž výstavy z historie městského divadla

fotogalerie

Zahájení vernisáže

 

Hosté

 

Hosté

Foto: J. Jiroutek
 

Exponáty

Foto: J. Jiroutek
 

Výstava

Foto: J. Jiroutek
 
 
Vytvořeno 10.9.2007 16:57:58 | přečteno 2156x | Petr Vitvar
load