Velkoplošné opravy povrchů ulic za 15 milionů pokračují

07.10.2011 - Úplně uzavřeno bude pět ulic v Jablonci, po jedné ve Mšeně a v Kokoníně, a to od 17. do 31. října. Důvodem uzavření je velkoplošná oprava jejich povrchu.

Na opravy nejkritičtějších úseků komunikací ve městě určila ještě letos jablonecká radnice do konce roku celkem 15,5 milionu korun. V posledních pěti letech je to rekordní částka. Vloni na velkoplošné opravy uvolnil úřad 5,3 milionu korun a v předcházejících letech ho stály vždy kolem deseti milionů korun. Zhruba dvě třetiny částky tvoří rozpočtová rezerva, další peníze na celoplošné opravy má město dostat od státu.

Podle potřeb budou do konce října postupně uzavřené ulice Antonína Dvořáka, Máchova, Podskalí, Lovecká, Nemocniční, Hluboká a Na Svahu. Jmenované ulice patří do balíčku velkoplošných oprav povrchů vozovek a završují letošní plánované opravy. Ty se týkaly ještě ulic Rybářská (zčásti), Saskova, Sněhová, Vrcholová - U Sokolovny, Pod Kapličkou, Ke Starému buku.

„Jak budou velkoplošné opravy povrchů vozovek místních komunikací pokračovat příští rok, to bude známé až po schválení rozpočtu pro rok 2012,“ říká místostarosta Miloš Vele.

Ulice Antonína Dvořáka bude uzavřená mezi ulicemi P. Bezruče a Palackého, Máchova od křižovatky s ulící A. Dvořáka po křižovatku s ulicí 28. října, ulice Podskalí a Lovecká budou opravené v úseku 5. května až po ulici SNP - spojku k ulici Lovecká. Nemocniční se uzavře od ulice Polní po ulici 28. října.

Ve Mšeně projde opravou ulice Hluboká v úseku od 9. května po 1. máje, v Kokoníně dostane nový povrch ulice Na Svahu, a to od křižovatky s ulicí Pražská po křižovatku s ulicí Dolní. Objízdná trasa povede ve všech případech po přilehlých místních komunikacích.

Vytvořeno 7.10.2011 8:54:45 | přečteno 2019x | Petr Vitvar
load