Ve veřejné službě by mělo pracovat až šedesát lidí

24.02.2012 - Jablonecký městský úřad navazuje na již zavedenou tradici veřejné služby, která započala ve městě v roce 2009. Na začátku letošního února uzavřel odbor sociálních věcí a zdravotnictví novou smlouvu s úřadem práce. Odbor předpokládá, že bude zajišťovat prácí až šedesáti lidem.

„Veřejnou službu budou vykonávat osoby v hmotné nouzi a osoby vedené v evidenci uchazečů o zaměstnání bez nároků na odměnu,“ říká místostarosta Petr Tulpa, a dodává, že veřejnou službu bude organizovat odbor sociálních věcí a zdravotnictví prostřednictvím pracovníků veřejně prospěšných prací, kteří ji budou administrovat a koordinovat.

„Nyní pracují na úřadě dva koordinátoři a dva předáci, prvních sedm vykonavatelů veřejné služby nastoupilo ve středu. Přepokládáme, že do budoucna budeme v rámci veřejné služby zajišťovat a koordinovat práci pro 50-60 lidí,“ konstatuje Jaroslav Cvrček, vedoucí oddělení sociálních služeb.

Z počátku se budou lidé ve veřejné službě starat  o zlepšování životního prostředí, čistotu ulic a jiných veřejných prostranství. „Je však možné, že v budoucnu budeme práci těchto lidí využívat i v oblasti sociální, školství, kultury, sportu apod.,“ uzavírá Jaroslav Cvrček.

Vytvořeno 24.2.2012 13:30:36 | přečteno 1812x | Petr Vitvar