Vánoční veřejná sbírka

Tisková zpráva 10. 10. 2008

Radní včera schválili vyhlášení veřejné sbírky města Jablonce nad Nisou na pomoc Diakonii České církve evangelické, která proběhne v rámci Vánočních trhů.

Sbírka proběhne stejně jako v loňském roce na Mírovém náměstí formou prodeje hrnečků se svařeným vínem, které bude nabízet starosta s místostarosty. Minimální výše příspěvku do sbírky je stanovena částku padesáti korun, maximální výše je neomezená. Celý výtěžek sbírky pak bude poukázán diakonii. Adresát peněz je vždy vybrán z doporučení komisí a je vytipován jako ten, kdo právě nejvíce potřebuje pomoc.

Diakonie Českobratrské církve evangelické (ČCE)

je křesťanská organizace působící po celé republice v celkem 33 střediscích a 8 speciálních školách. Jednotlivá střediska poskytují sociální, zdravotní a vzdělávací služby klientům, kteří se pro svůj věk, zdravotní postižení, nemoc, osamění či životní krizi neobejdou bez pomoci druhých. Filosofií diakonie je přistupovat stejně ke všem lidem bez ohledu na jejich vyznání, etnickou a politickou příslušnost či sexuální orientaci.

Středisko v Jablonci nad Nisou vzniklo v roce 2007 a plně navázalo na již zavedenou pečovatelskou službu Farního sboru ČCE v Jablonci nad Nisou. Poskytuje „čistou“ pečovatelskou službu bez rozvozu obědů. Aktivně se účastnilo tvorby akčního i strategického plánu města a podílí se na vytváření komunitního plánu sociálních služeb.
Vytvořeno 10.10.2008 14:34:01 | přečteno 2245x | Petr Vitvar
load