V pondělí se začne uklízet

Tisková zpráva 27. 03. 2009

Pokud bude pokračovat počasí dle předpovědi, zahájí v pondělí 30. března Technické služby Jablonec, s.r.o. jarní úklid. Nepřetržité práce na úklidu města po zimě, které jsou nad rámec běžné údržby, jsou plánovány na zhruba dva a půl měsíce.

Posun může nastat dle aktuálních klimatických podmínek, tedy pokud bude sněžit, pršet nebo mrznout, pak může dojít k prodloužení jarního úklidu, ale stejně tak i naopak. „Nástupy na jednotlivé rajóny jsou orientační a mohou se vlivem klimatu měnit a prolínat. V případě stálého pěkného počasí se nám podařilo ukončit jarní úklid zhruba vždy s týdenním předstihem,“ říká ředitel TSJ, s.r.o. Milan Nožička. Součástí jarního úklidu je i čištění uličních vpustí, a to cca 1000 z celkového počtu 3000. Ty zbylé se potom čistí dále během roku.

Během letošní zimní údržby bylo vysypáno celkem 800 tun inertních materiálů (písku, kamenné drtě), což se jistě projeví podle slov ředitele Nožičky ve vyšší náročnosti na techniku. Podle jeho předpokladu by jarní úklid měl vyjít zhruba na 3,5 mil. Kč.

Vytvořeno 27.3.2009 12:42:34 | přečteno 1778x | Petr Vitvar
load