V Nové Pasířské získají na výtahy 1,5 milionu korun

Tisková zpráva 14. 07. 2010

Vlastníci bytových domů v Nové Pasířské požádali ve 3. výzvě IPRM zóny Žižkův Vrch a okolí o dotaci na rekonstrukci tří výtahů. Prošli výběrem a z evropské a státní pokladny tak získají téměř jeden a půl milionu korun.

Posledního června schválil řídící výbor IPRM v Jablonci nad Nisou žádost o přidělení dotace na základě výsledků hodnotící komise. Toto rozhodnutí potvrdila také mimořádná rada města 1. července. Žádost podalo společenství vlastníků domů v Nové Pasířské do zatím poslední výzvy města na regeneraci bytových domů v rámci IPRM zóna Žižkův Vrch a okolí, která byla vyhlášena na počátku dubna.

Žádosti přijímalo oddělení dotací do 31. května. „Přišly celkem dvě v celkové výši požadavku na dotaci z Evropské unie a státní pokladny 4 522 766 korun. Chybějící dokumenty však doplnil jen jeden žadatel, proto druhá žádost musela být vyřazena,“ říká vedoucí oddělení dotací a manažerka IPRM Iveta Habadová.

A tak na dotaci nakonec dosáhne pouze projekt na rekonstrukci tří výtahů v bytovém domě patřícím Společenství vlastníků bytových jednotek v ulici Nová Pasířská č. 17, 19 a 21. Na opravu za 3 724 tisíc korun získá společenství čtyřicetiprocentní dotaci, tedy 1 484,4 tisíc korun. S realizací se počítá v příštím roce od května do září.

Loga IPRM - EU - MMR

Další informace

Vytvořeno 14.7.2010 9:34:57 | přečteno 2375x | Petr Vitvar
load