V Nové Pasířské si děti už mají kde hrát

05.10.2011 - Ve středu 5. října v 10 hodin dopoledne předalo vedení města do užívání obyvatelům lokality Nová Pasířská čtyři zrekonstruovaná hřiště, dvě sportovní a dvě dětská.

Hřiště vznikla v rámci Integrovaného plánu rozvoje města Jablonce nad Nisou, zóny Žižkův Vrch a okolí. Náklady na stavbu činily necelých 7 milionů korun, Evropská unie přispěje dotací ve výši 85 %.

„Před rekonstrukcí byla všechna čtyři hřiště v nevyhovujícím stavu - tvořily je zbytky herních prvků, které již neodpovídaly bezpečnostním normám,“ říká místostarosta Petr Tulpa.

Obě dětská hřiště mají pryžovou dopadovou plochu. První, určené pro věkovou kategorii 1 až 12 let, je vybavené herními prvky, skluzavkou, pískovištěm, houpačkami, prolézačkou ve tvaru lodě a balančním prvkem. Druhé pro věkovou kategorii 5 až 15 let má ve svém středu lanovou prolézačku. Víceúčelová sportovní hřiště mají umělý trávník. Na menším najdou návštěvníci cvičnou tenisovou odrazovou stěnu, na větším zase basketbalové koše s odrazovými deskami a sloupky na volejbal. Všechna čtyři hřiště jsou oplocená a jejich vybavení doplňují lavičky a odpadkové koše.

Do konečné podoby hřišť byly zahrnuté také požadavky občanů, které vzešly ze setkání v minulém roce.

Loga IPRM - EU - MMR

Další informace

Dětské hřiště Nová Pasířská

Otevření hřiště 05.10.2011

Starosta Petr Beitl s místostarosty, foto: J. Fričová

 

P. Vobořil s dětmi na trampolíně, foto: J. Fričová

 

Hřiště s lanovou trampolínou, foto: J. Fričová

 

Hřiště s pryžovou plochou, foto: J. Fričová

 

Prolézačka ve tvaru lodě, foto: J. Fričová

 

Skluzavka, foto: J. Fričová

 

Víceúčelové sportovní hřiště, foto: P. Vitvar

 

Basketbalové hřiště, foto: P. Vitvar

 
 
Vytvořeno 5.10.2011 15:50:23 | přečteno 3521x | Petr Vitvar
load