V létě zvýšíme v některých oblastech svou činnost, říká městská policie

Tisková zpráva 10. 06. 2009

V letních měsících teplé počasí vybízí k trávení volného času v přírodě a u vody. Pro Jablonečany i návštěvníky města je již tradičně ideálním místem k odpočinku přehrada Mšeno a její okolí. V období prázdnin a dovolených je toto místo obklopeno stovkami lidí. To logicky přináší některé specifické problémy.

Jedním z hlavních je způsob parkování. V minulosti vzniklo parkoviště mezi obchodním domem TESCO a CORNY Městskou halou. To však nebývá téměř využíváno a lidé parkují v jiných místech v rozporu s dopravním značením. „Proto se na tento problém v letních měsících více zaměříme. Řidiči, kteří budou parkovat v rozporu s dopravním značením, musí počítat s nepříjemnostmi,“ říká ředitel MP Jiří Rulc.

Dalším neduhem v okolí vodní nádrže je volné pobíhání psů, jejichž majitelé po svých svěřencích nedbale uklízí. „Uvědomujeme si, že v období prázdnin je tento problém ještě umocněn větším pohybem lidí i zvířat. Proto chystáme posílení hlídkové činnosti zaměřené právě na nezodpovědné majitele psů,“ pokračuje ředitel městské policie. Podle jeho slov zpřísní strážníci dohled také na podávání a prodej alkoholu a tabákových výrobků osobám mladším osmnácti let a na čistotu a pořádek v okolí přehrady. „Na dění okolo přehrady se zaměříme více i v nočních hodinách,“ konstatuje.

Prázdniny a dovolené jsou také obdobím, kdy si v ulicích města hrají malé děti, jezdí na kole a sportují. „Proto je potřeba se chovat hlavně na silnici ohleduplně a počítat se zvýšeným výskytem nejmladších účastníků silničního provozu. Naopak děti by měly správně volit místo ke svým hrám, aby tak neohrožovaly samy sebe, ani ostatní,“ uzavírá Rulc.

Městská policie však o prázdninách nechce působit jen represivně, ale přichází také s nabídkou. „Tento rok poprvé otevřeme o prázdninách dětské dopravní hřiště v ulici Podskalí 9, a to pro rodiče s dětmi. Otevřeno bude každou neděli od 13 do 17 hodin kromě výrazně nepříznivého počasí. Děti se mohou naučit jízdě na kole a jeho ovládání na bezpečném místě bez ostatního provozu. Srdečně vás zveme k prázdninové návštěvě dětského dopravního hřiště,“ říká jeho pracovnice Bronislava Plešingerová.

Vytvořeno 10.6.2009 9:58:37 | přečteno 2581x | Petr Vitvar
load