V Kytlici se želvíkem Toníkem

Tisková zpráva 17. 08. 2009

Strážníci MP na táboře v Kytlici, obrázek se otevře v novém okněKriminalitě je nejlépe předcházet dobrou prevencí, řekli si jablonečtí městští strážníci a vydali se na přelomu července a srpna do dětského letního tábora v Kytlici, kde čas svého letního volna trávily především děti z Jablonce, a to tří až třináctileté. Jednaosmdesát malých táborníků tak napjatě sledovalo novou prezentaci strážníků s názvem „Příhody želvíka Toníka“. Příběh je situován nejen do oblasti dopravy, ale i na správné řešení životních situací, do kterých se mohou dostat právě děti.

Z téměř tříhodinového povídání si děti odnášely nejen poučení, ale seznámily se rovněž s prací městské policie, jejími úkoly, výstrojí a výzbrojí. A nakonec si odnesly i malý dárek (reflexní materiály, lahve na kolo), který jim věnovali pracovníci prevence kriminality MP.

„Vzhledem k zájmu, jaký děti projevily o oblast práce městské policie, budeme tuto akci velice rádi opakovat i příští rok, abychom zpestřili našim nejmenším období letních prázdnin a táborů,“ řekl za všechny strážník Miloslav Lejsek.

Vytvořeno 17.8.2009 17:04:58 | přečteno 2338x | Petr Vitvar
load