V krizových situacích se lidé semknou

13.02.2012 - Urputné mrazy vyvolaly vlnu solidarity přímo na Městském úřadě v Jablonci. Už víc jak týden tam probíhá sbírka teplého oblečení a obutí, ručníků, povlečení a podobně.

„Sešlo se dostatek zimního oblečení - bundy, svetry, čepice, zimní boty. Avšak sbírka pro zájemce stále trvá, darované ošacení shromažďujeme, pytlujeme a jsme připraveni ho předat,“ říká vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Jolana Šebková.

Před týdnem oslovila sociální pracovnice úředníky, aby přinášeli teplé oblečení či obutí pro potřeby azylového domu, které mu ve dnech a hlavně v nocích sužovaných arktickým mrazem došlo.

„Naplnili jsme zhruba dvacet velkých igelitových pytlů. Přinesené věci průběžně předáváme klientům oddělení sociální péče a azylového domu,“ vysvětluje Alena Paříková. Podle jejích slov sbírka nebude jen nárazovou akcí, ale bude pokračovat po celý rok.

„Jsem rád, že se k tomu město jako organizace takto postavilo. Je vidět, že když opravdu přijdou krizové situace – povodně či letošní kruté mrazy – jsou lidé schopní solidárního jednání,“ komentuje celou věc místostarosta Petr Tulpa.

Výzva k přinášení zimních oděvů a obuvi byla a je adresována v tomto případě pouze zaměstnancům jablonecké radnice. Pokud by však někdo rád také přispěl a odevzdal vyřazené oblečení nebo obuv pro tyto účely, může se obrátit přímo na azylový dům Naděje, kontaktní osobou je pan Šretr 483 317 120.

Vytvořeno 13.2.2012 16:16:39 | přečteno 1758x | Petr Vitvar