V Jablonci se staví dvě propojení ulic pro pěší

Tisková zpráva 14. 07. 2010

Dva projekty propojení ulic pro chodce se v těchto dnech realizují v rámci Integrovaného plánu rozvoje města Žižkův Vrch a okolí. Projekty, které přijdou zhruba na čtyři a půl milionu korun, zjednoduší pohyb pěších v této části města.

První projekt nese název Výstavba pěších komunikací. Jeho realizací vznikne propojení ulic Budovatelů-Nová Pasířská a Na Vršku-U Nisy. Komunikace Na Vršku-U Nisy propojí schodiště a chodník s odpovídajícím osvětlením. Počítáno je také se zábradlím a vodící linií pro nevidomé. Stejně tak ulice Budovatelů a Nová Pasířská propojí schodiště a pěší komunikace.

Stavební práce, které skončí nejpozději do 30. července tohoto roku, provádí společnost SIZ, s. r. o. z Velkých Hamrů, která zvítězila ve výběrovém řízení. „Celkové náklady jsou vyčísleny na necelých 2,5 milionu korun, přičemž město získá dotaci ve výši téměř dvou milionů,“ říká Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací a manažerka IPRM.

Druhý projekt je pojmenován Výstavba pěších komunikací a jeho cílem je propojení ul. Polní-sídliště Liberecká. „Toto propojení bude zcela bezbariérové a souběžně se stavbou bude i zrekonstruována jednotná kanalizace,“ vysvětluje Habadová.

Stavět se začalo v pondělí 28. června 2010, hotovo by mělo být do 15. září 2010. Výstavbu provádí firma STRABAG, a.s. Celkové náklady projektu se pohybují ve výši necelých dvou milionů korun a dotace činí přibližně 700 tisíc korun.

Loga IPRM - EU - MMR

Další informace

Vytvořeno 14.7.2010 9:35:03 | přečteno 2652x | Petr Vitvar
load