V Jablonci je olympijský plamen

25.01.2011 - V turistickém informačním centru v přízemí radnice svítí olympijský plamen, který v souvislosti s pořádáním 10. ročníku Zimních olympijských her mládeže EYOWF 2011 převzal na úřadě Libereckého kraje starosta Petr Beitl.

Olympijský oheň, který přivezli z Řecka zástupci organizačního týmu EYOWF 2011, slavnostně předal v pondělí zástupcům pořadatelských měst, Liberce, Jablonce a Kořenova, hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler. Ke slavnostnímu okamžiku přispěla také přítomnost několikanásobných olympijských medailistů Dany Zátopkové, Věry Čáslavské a Oldřicha Svojanovského.

Ve jabloneckém sportovním areálu Břízky budou probíhat závody v biatlonu. Jednou z osmi mladých tváří Zimních olympijských her mládeže EYOWF 2011 je také šestnáctiletá jablonecká biatlonistka Jessica Jislová. Jablonecký starosta Petr Beitl odstartuje první závod této disciplíny v úterý 15. února.

Předání olympijského ohně - EYOWF 2011

Krajský úřad Libereckého kraje, 24.01.2011