V Budyšíně vystaví jablonecké vánoční ozdoby

Tisková zpráva 27. 11. 2009

Plakát - Perlenglanz im KerzenscheinV německém Budyšíně zahájí tento víkend výstavu, jejímž hlavním tématem jsou vánoční ozdoby z Jablonecka a Královedvorska. Tradiční perlové ozdoby mohou zájemci zhlédnout od 29. listopadu 2009 do 28. února 2010 v budyšínském muzeu.

V neděli 29. listopadu v 15:00 hod. začne v Museum Bautzen na Kormarkt 1 vernisáž výstavy Perlenglanz im Kerzenschein (Lesk perel ve svitu svíčky). Jedná se o unikátní vídeňskou sbírku tradičních vánočních ozdob z Jablonce nad Nisou a ze Dvora Králové nad Labem. Protože Jablonec patří k partnerským městům Budyšína a toto téma je s ním úzce spojeno, zahájí vernisáž spolu s budyšínským primátorem Christianem Schrammem i jablonecký místostarosta Lukáš Pleticha. Jak nám prozradil vedoucí tiskového oddělení budyšínské radnice, pan André Wucht, čekají na našeho místostarostu v předvánočním Budyšíně ještě další úkoly - např. nakrojení vánoční štoly. Tento tradiční akt probíhá vždy na náměstí za přítomnosti nedočkavých dětí, které se již těší na oblíbenou vánoční pochoutku.

Zájezd do Budyšína

Atmosféru adventního Budyšína včetně Václavského trhu mohou Jablonečané zažít i na vlastní kůži. Od 1. prosince se budou v Eurocentru prodávat jízdenky v hodnotě 200 Kč na městský zájezd, který se koná v sobotu 12. prosince 2009. Odjíždí se v půl dvanácté ze zájezdové zastávky u letního kina.

Další informace

Vytvořeno 27.11.2009 10:07:59 | přečteno 3793x | Petr Vitvar
load