Úřady práce v Jablonci a v italském Římě spolupracují

Tisková zpráva 27. 10. 2008

Starosta Jablonce nad Nisou přijal v pátek (24. 10.) odpoledne zástupce místního úřadu práce a samosprávných institucí Říma, kteří navštívili Jablonec v rámci projektu celoživotního vzdělávání „Da Vinci“.

Do Jablonce nad Nisou zavítala na dva dny (23. - 24. 10. 2008) šestičlenná skupina pracovnic úřadů práce v Římě a provincii Řím. Návštěva se konala v rámci projektu celoživotního vzdělávání „Leonardo da Vinci“, který iniciovala italská strana. Partnerem projektu se stalo MPSV a Úřad práce v Jablonci nad Nisou. Projekt je financován EU a jeho název zní „Veřejné služby zaměstnanosti na národní a evropské úrovni“.

Projekt si klade hned několik cílů:

  • získávání nových poznatků, informací a zkušeností z realizace aktivní politiky zaměstnanosti
  • srovnání úrovně služeb zaměstnanosti v Itálii a v České republice
  • porovnání služeb a nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti
Po dvoudenních prezentacích a diskuzích italští partneři konstatovali, že systém aktivní politiky zaměstnanosti je v obou zemích nastaven podobně s ohledem na specifika obou zemí. Z diskuzí vyplynulo i to, že obě strany mají podobné nástroje i podobné problémy. „Setkání naši partneři hodnotí jako velmi přínosné a podnětné, v některých oblastech považují náš přístup za systémovější a více propracovaný“, shrnula závěry PhDr. Fojtíková z jabloneckého úřadu práce. V pátek odpoledne přijal skupinu na radnici starosta Jablonce nad Nisou, Petr Tulpa.
Vytvořeno 27.10.2008 10:11:24 | přečteno 3109x | Petr Vitvar
load