Úřad dobré veřejné služby

Tisková zpráva 25. 01. 2008

Cena za kvalitu veřejné služby 2007, obrázek se otevře v novém okněJablonecký městský úřad usiluje o to, aby občanům města podával kvalitní služby. I proto se přihlásil do soutěže kvality, kterou každý rok vyhlašuje Ministerstvo vnitra České republiky. Včera na republikové konferenci kvality v Karlových Varech místostarosta Lukáš Pleticha z rukou ministra vnitra Ivana Langra převzal ocenění za rok 2007 Organizace dobré veřejné služby.

Jablonecká radnice se dlouhodobě věnuje problematice zvyšování kvality poskytovaných služeb. Využívá k tomu moderní metody, které se stále častěji aplikují v oblasti veřejné správy, tj. benchmarking a CAF. „Tým, zabývající se na úřadě zvyšováním kvality, provádí každoroční sebehodnocení, organizuje ankety mezi zaměstnanci a klienty úřadu, vyhodnocuje trendy vývoje a prostřednictvím akčního plánu zlepšování posuzuje výsledky předchozího roku a navrhuje podklady pro cílové úkoly na rok následující,“ říká tajemník úřadu Jiří Nesvadba.

Diplom za kvalitu veřejné služby 2007, obrázek se otevře v novém okněLoni se městskému úřadu podařilo získat palmu vítězství např. v republikové soutěži o nejlepší internetové stránky měst či v krajské o rozvoj elektronických služeb. „Vybudovali jsme systém metodických materiálů k jednotlivým úřadem zabezpečovaným agendám, změnili jsme obsah a formu Jabloneckého měsíčníku,“ pokračuje Jiří Nesvadba a dodává, že zanedbatelné nejsou ani výsledky v sociální oblasti: „Tady lze jmenovat např. akce bezbariérovost, mosty, rovná šance.“ Tomuto ocenění předchází už jedno v roce 2002, kdy MÚ Jablonec získal na republikové konferenci kvality v Plzni ocenění „Organizace zvyšující kvalitu veřejné služby“. Letos tedy úřad postoupil o stupínek výš a rozhodně chce získat ocenění nejvyšší.

Značka kvality se tak vrací zpět do Jablonce. Logo ocenění, písmeno Q, totiž vzešlo právě z Jablonce. Je výsledkem dlouhodobé soutěže vyhlášené hejtmanem Libereckého kraje. V loňském roce v ní zvítězila studentka jablonecké střední uměleckoprůmyslové a vyšší odborné školy Anna Poláková - Čurlejová.

Předání ceny za kvalitu veřejné správy, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 25.1.2008 10:38:43 | přečteno 2617x | Petr Vitvar
load