Učí se zde svou první medaili

Tisková zpráva 24. 03. 2009

Studenti z Neugablonz, obrázek se otevře v novém okněV patnáct hodin přijal místostarosta Lukáš Pleticha šest studentů umělecké školy z německého Neugablonz, kteří jsou na třítýdenní stáži na jablonecké umělecké průmyslovce.

Čtyři chlapci a dvě děvčata studují na Staatliche Berufsfachschule für Glass und Smuck Kaufbeuren - Neugablonz obor rytectví. V Jablonci už týden pracují a ještě dva týdny budou pracovat na sádrovém modelu medaile s autoportrétem. Model si odvezou domů a tam se pokusí vyrazit medaili o velikosti 35 mm do kovu.

„Jsou velmi pilní, pracovití, šikovní a vychovaní. Hned od počátku jsme si je oblíbili,“ řekl na adresu mladých adeptů umění z partnerské školy ředitel té jablonecké Jiří Dostál. Skupinku odborně v Jablonci vede zkušený pedagog a medailér Petr Horák: „Protože jsou rytci, tak je pro ně práce na výrobě modelu i jeho velikost nová. Ale velmi se snaží,“ konstatoval vyučující a dodal, že si stážisté vyzkouší i počítačovou grafiku, která se v Jablonci vyučuje, a sice vytvoří si vizitku. Krom studia navštíví také Muzeum skla a bižuterie a Českou mincovnu. Celé působení studentů z Neugablonz bude uzavřeno příští týden ve čtvrtek instalací jejich prací v prostorách jablonecké školy za účasti zdejších pedagogů, ale i ředitele německé školy Gottfrieda Göppela.

Vytvořeno 24.3.2009 9:04:20 | přečteno 1921x | Petr Vitvar
load