U Evičky poklekly i mladé maminky

Tisková zpráva 09. 09. 2008

Rozdýchání Evičky, obrázek se otevře v novém okněVojenský stan na jabloneckém Mírovém náměstí si rozhodně dnes (9. 9.) nemohl stěžovat na nedostatek návštěvníků. Během dopoledne se u něj neustále střídaly školy základní i střední, děti z nich zkoušely, jak účinně poskytnout první pomoc malému miminku nebo dospělému člověku.

Jak resuscitovat novorozence bylo zajímavým tématem nejen pro školáky, ale zastavovaly se i maminky s kočárky. Některé z nich neváhaly a i se svou malou ratolestí poklekly k loutce nemluvněte „Evičce“ a instruktorovi. Středoškoláci spíše dávali přednost modelu dospělého Adama.

„Jsme rádi, že se naše akce setkala s tak širokým zájmem veřejnosti. I když si všichni podávání první pomoci nezkusili, je dobré, že se zastavili a vyslechli návod, jak pomoc správně poskytnout,“ vysvětlovala ředitelka OS ČČK Helena Ungermannová a dodala, že jablonecký den není jediný. „Ve čtvrtek se se stejným stanem objevíme v Tanvaldě, o podobné návštěvě jednáme i se Železným Brodem.“

Dnes se však nemluvilo pouze o pomoci při zástavě dechu, ale také o dobrovolném dárcovství krve. Starosta Petr Tulpa, který byl patronem celého dne, vyzval své kolegy z radnice i jablonecké spoluobčany, aby se k dobrovolnému dárcovství spolu s ním přihlásili. V poledne bylo ve schránce na náměstí už patnáct přihlášek.

„To rozhodně není málo. Jsme rádi za každého nového dárce krve a krevních derivátů,“ konstatovala Ungermannová. Podle jejích slov nyní liberecká transfůzní stanice vyzve všechny přihlášené k prvnímu odběru sama.

Akce Rozdýchejte s námi Evičku

9. 9. 2008 Mírové náměstí

Starosta Petr Tulpa

 

Vojenský stan

 

Masáž srdce

 

Rozdýchání Evičky

 

Přednáška

 
 
Vytvořeno 9.9.2008 15:37:02 | přečteno 2485x | Petr Vitvar
load