U Balvanu se pokládaly otázky na tělo

Tisková zpráva 01. 12. 2008

Mgr. P. Tulpa na Gymnáziu U Balvanu, obrázek se otevře v novém okněZeptej se - tak nazvali první blok otázek a odpovědí adresovaných osobnostem z různých oblastí lidské činnosti na jabloneckém Gymnáziu U Balvanu. Poprvé se odehrál v pátek dopoledne a jedním z dotazovaných byl i starosta Petr Tulpa.

Kromě něj oslovili profesoři gymnázia také matematika Jana Kopku, zástupce CHKO Jizerské hory Jiřího Huška, ředitele Městského divadla Jablonec nad Nisou o.p.s. Pavla Žura, asistenta trenéra fotbalového klubu FK Baumit Josefa Vebra, znalce regionálních dějin Václava Vostřáka, fotografa a spisovatele, jenž pracoval i v diplomatických službách, Jana Marušku, aktivního účastníka disentu a spolupracovníka časopisu Vokno Františka Stárka. Vědní obory zastupovala RNDr. Týnová, zkoumající radiaci Bozkovských jeskyň a ing.arch. Pavel Čajka, odlehčený svět kultury a společnosti herečka a modelka Kateřina Pospíšilová, místní podnikatelskou sféru představoval ing. Dědek ze společnosti Jablotron.

Starosta Tulpa se nejprve studentům představil, odpověděl na otázky, jak se dostal do politiky a proč se stal učitelem a právě s aprobací matematika - zeměpis. Jakmile se studenti otrkali, pokládali otázky konkrétnější, týkající se problematiky uzavřených sportovišť u škol, dlouhého tunelu ve Vrchlického sadech, na výstavbu obchodního centra firmou Crestyl a mnoho dalších otázek, jež hýbou Jabloncem. Bylo vidět, že se na rozhovor s vrcholným představitelem Jablonce dobře připravili a že je dění ve městě zajímá. Starosta Petr Tulpa byl zájmem mladých lidí natolik nadšen, že nabídl třem zástupcům, aby s ním prožili jeden den, s čímž gymnazisté rádi souhlasili.

Výstupem z tohoto dne by měl být nejen rozvoj znalostí a komunikačních schopností studentů, ale také sborník statí o dotazovaných osobnostech, v němž mají někteří příležitost své myšlenky a pocity zpracovat stylisticky a předložit je ostatním.
Vytvořeno 1.12.2008 15:04:08 | přečteno 2676x | Petr Vitvar
load