Týden sociálních služeb už podruhé

Tisková zpráva 04.10.2010

Dnes započal v Jablonci nad Nisou už 2. ročník Týdne sociálních služeb. Ten letošní probíhá pod záštitou místostarosty Petra Vobořila ve Spolkovém domě a trvá do čtvrtka 7. října.

„Málokdo ví, co je sociální služba, dokud se sám, nebo jeho blízcí, neocitne v situaci, že nějakou formu pomoci potřebuje,“ říká Jitka Šorfová z oddělení sociálních služeb a zdravotnictví MÚ Jablonec nad Nisou. Právě během tohoto týdne se mohou všichni zájemci seznámit s tím, jaké služby v Jablonci existují a pro koho jsou určené.

Sociální službou je činnost nebo soubor činností zajišťujících pomoc a podporu osobám za účelem sociálního začlenění nebo prevence sociálního vyloučení - říká zákon. „Ve městě je mnoho rodin, které pečují o zdravotně postižené dítě, dospělého po těžkém úrazu nebo s chronickým onemocněním, seniora, který již potřebuje zajistit některé úkony denní potřeby, nebo řeší například závislost svého dítěte na návykových látkách,“ vysvětluje Šorfová a dodává: „V řadě případů rodina uvítá úlevu v péči, kterou mohou nabídnout právě sociální služby. S platností nového zákona o sociálních službách mají lidé možnost si vhodnou službu zvolit a domluvit intenzitu jejího poskytování.“

Další informace

Komunitní plánování - logo 97x80Logo - Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p. o.

Vytvořeno 4.10.2010 15:57:01 | přečteno 2205x | Petr Vitvar