Týden bezpečnosti v Jablonci nad Nisou

Tisková zpráva 30.09.2010

V kalendářním týdnu od 20. do 24. září 2010 se strážníci a preventisté z Městské policie Jablonec nad Nisou věnovali školní mládeži z osmých a devátých tříd základních škol. Akce proběhla na dětském dopravním hřišti a zúčastnilo se jí na 400 dětí jabloneckých i mimo jabloneckých škol.

Týden bezpečnosti probíhá každoročně pod záštitou Krajského úřadu Libereckého kraje a je určen věkové skupině, ze které se rekrutují budoucí řidiči motorových vozidel na našich silnicích.

V letošním roce bylo pro účastníky připraveno ze strany městské policie a dalších organizátorů několik stanovišť a přednáška na téma BESIP, blokové řízení a kompetence městské policie v této oblasti. Na jednotlivých stanovištích se děti seznámily se zásadami první pomoci, testováním řidičů na alkohol v dechu, zařízením na měření rychlosti vozidel, motocyklovým trenažérem, výbavou a bezpečnostními prvky při jízdě na motocyklu. Každý den byl zakončen ukázkou trialu Pavla Balaše.

Týden bezpečnosti

20. - 24.09.2010 Dětské dopravní hřiště

Přednáška na téma BESIP, foto: archiv MP

Dětské dopravní hřiště, foto: archiv MP