Toalety na euroklíč v centru

Tisková zpráva 29. 08. 2008

V rámci dubnového jednání městské rady vzešel požadavek na prověření možností vybudovat nové toalety v centru města. Jako nejvhodnější lokalita pro vznik tohoto zařízení v městské památkové zóně se ukázala proluka v ulici Soukenná. Jabloneckým radním byl včera předložen návrh vybraného typu nadstandardních WC dodávaných jako celek. Rada města uložila odboru rozvoje a odboru správy majetku, aby připravili realizaci kontejnerových WC.

Jde o nerezové kontejnerové WC,jehož instalace v centru města se jeví ze všech hledisek, a to i dle památkářů, jako nejvhodnější. Kompaktní buňky jsou vybaveny dle platných ustanovení pro slabě vytápěné objekty tepelnou izolací a speciálními nerezovými dveřmi, jednotlivé zařizovací předměty z chromniklové oceli mají organický design a jsou upevněny tak, aby nešly demontovat ani poškodit. Všechny funkce, tj. splachování, podlahové vytápění, časový zámek a další, jsou plně nebo částečně automatické. Tyto toalety také plně respektují potřeby invalidů a počítají se systémem euroklíčů pro otevření vchodových dveří.

V současné době jsou posuzovány jednotlivé nabízené typy toalet, jejich architektonická podoba, výhody a nevýhody pro umístění v lokalitě ulice Soukenná. Oddělení přípravy projektů připravuje osazení objektu a zapojení na inženýrské sítě. V rámci rekonstrukce Soukenné ulice byly již v tomto místě zřízeny přípojky pro vodovod a kanalizaci. Zatím není znám jen možný zdroj elektrické energie, který se bude odvíjet od náročnosti vybraného objektu.

Spravováním a údržbou nového hygienického městského zařízení budou pověřeny Technické služby Jablonec nad Nisou, s.r.o., které také vybudují základovou desku včetně napojení na inženýrské sítě.

Příprava projektu započne ještě letos, vlastní realizace je plánována na první pololetí roku 2009. Předpokládané náklady se podle typu nabízených buněk pohybují v rozmezí od cca 2.000.000 Kč do cca 3.000.000,- Kč včetně DPH.
Vytvořeno 29.8.2008 10:48:16 | přečteno 2246x | Petr Vitvar
load