Téměř čtyři miliony do bistra investovalo město

10.08.2011 - Od 10. srpna nabízí své služby v jablonecké nemocnici zcela nové bistro. Jeho stavbu financovalo město Jablonec nad Nisou za přispění Libereckého kraje.

„Celkové náklady na výstavbu nemocničního bistra dosáhly částky 9.641.673 korun, účelová dotace z Libereckého kraje byla ve výši šesti milionů korun,“ říká starosta Petr Beitl a dodává, že město zaplatilo také téměř 230 tisíc korun za projektovou dokumentaci.

Podobu bistra, které vzniklo ve volném prostoru hned vedle hlavního vchodu do nemocnice a začleněny do něj byly i dvě nemocniční místnosti v přízemí, vytvořil Ateliér 4, s. r. o. a postavila jej stavební společnost STAVO - UNION, s. r. o.

Stavba probíhala od 15. listopadu loňského roku do konce letošního června. Pacientům a návštěvníkům jablonecké nemocnice je tak k dispozici třicet míst uvnitř a dalších šestnáct na venkovní terase. „Je to bezpochyby velké zpříjemnění a zkvalitnění pobytu pacientů i návštěvníků nemocnice. Moderní bistro v nemocnici už řadu let citelně chybělo. Proto jsem rád, že se nám tento záměr podařilo realizovat, že město našlo ve svém rozpočtu finance na stavbu a že tak městská nemocnice vedle špičkových zdravotnických služeb nyní může nabídnout i nadstandardní služby doplňkové ,“ konstatoval starosta Beitl.

Nemocnice dále plánuje, že ještě letos zkušebně napojí do bistra elektronickou tabuli: „Ta upozorní čekající pacienty, že se blíží jejich vyšetření. Pacient si před tím vyzvedne v příslušné čekárně pořadový lístek a bude moci strávit čas v prostorách nemocničního bistra. Této novinky se zatím dočkají pacienti urologické ambulance a pokud se systém osvědčí, zavedeme ho i na další oddělení,“ doplnila tisková mluvčí Petra Hybnerová.

Otevření bistra v nemocnici

Fotogalerie, 10.08.2011