Teď je čas vybírat prázdninovou náhradu za školku

Tisková zpráva 17. 06. 2009

O hlavních prázdninách bude přerušen provoz mateřských škol, proto město Jablonec sestavilo seznam, do nějž zaregistrovalo subjekty - poskytovatele služeb, kteří v době prázdnin a s příspěvkem města zabezpečí předškolní děti.

Pokud tedy rodiče potřebují v době přerušení provozu mateřských škol o hlavních prázdninách 2009 zabezpečit své dítě, mají možnost jej přihlásit do některého zařízení, které tuto službu nabízí. V těchto dnech se objevily informační letáky v mateřských školách a rodiče mohou vybírat.

„Pokud to bude subjekt, který se na základě výzvy zaregistroval u města Jablonce nad Nisou, bude vám automaticky poskytnuta sleva služby o příspěvek města ve výši 100 korun na jedno dítě a jeden pobytový den,“ říká Lenka Lipšová z oddělení školství, kultury a sportu jabloneckého MěÚ a dodává, že k poskytnutí slevy musí rodiče poskytovateli služby předložit Potvrzení o docházce a bezdlužnosti, které si vyžádají u ředitelky své MŠ nebo vedoucí odloučeného pracoviště. „Vyplněné potvrzení vám poskytovatel služby odebere, neboť jej musí doložit městu jako podklad k vyúčtování příspěvku.“

Další podmínkou je, že dítě musí docházet do zařízení nejméně na 4 hodiny denně v pracovní dny a ve školním roce 2008/2009 už navštěvovalo některou z jabloneckých MŠ.

Další informace: Zabezpečení dětí o letních prázdninách

Vytvořeno 17.6.2009 9:31:54 | přečteno 2004x | Petr Vitvar
load