Studentka reprezentovala Jablonec na vědecké stáži

Tisková zpráva 25. 08. 2008

Jako každý rok vyslalo město Jablonec nad Nisou jednu čerstvou absolventku gymnázia, aby se o prázdninách účastnila nevšední stáže v rámci Mezinárodní letní vědecké školy v Heidelbergu.

Plná zážitků se vrátila absolventka jabloneckého gymnázia Dr. Randy, Lucie Holásková, která během prázdnin reprezentovala Jablonec nad Nisou na Mezinárodní letní vědecké škole v Heidelbergu. Jedná se o tradiční měsíční vědeckou stáž, která se odehrává v několika vědeckých institutech a je určena absolventům gymnázií s nevšedním zájmem o přírodní vědy a současně vynikající angličtinou. Město Heidelberg poskytuje svým partnerským městům každoročně několik volných míst. Bautzen má nárok na 3 místa, z čehož vždy jedno uvolní reprezentantovi z Jablonce nad Nisou. Město pak střídavě oslovuje svá dvě gymnázia, která vybírají nejlepšího vhodného uchazeče/-ku z řad svých maturantů. Letos měla štěstí čerstvá absolventka Gymnázia Dr. Randy, Lucie Holásková.

Náklady na stáž hradí společně Jablonec nad Nisou se svým partnerským městem Bautzenem. Jedná se o tradiční spolupráci partnerských měst.
Vytvořeno 25.8.2008 16:58:53 | přečteno 2190x | Petr Vitvar
load