Studenti pozvali starostu na besedu

04.12.2011 - V pátek 2. prosince se starosta města Petr Beitl zúčastnil projektového dne Gymnázia U Balvanu. Studenti měli na programu setkání se zajímavými osobnostmi, se nimiž diskutovali o jejich profesích.

Mezi pozvanými byli lidé různých povolání, vedle jabloneckého starosty si studenti povídali například s plastickým chirurgem MUDr. Vladimírem Dobešem, sportovním redaktorem Tomášem Kohoutem, s poslankyní JUDr. Ivanou Weberovou nebo sokolníkem Milanem Strakou.

Podobné setkání se na gymnáziu uskutečnilo již po čtvrté a opět se setkalo s velkým ohlasem. Skupinu zhruba 30 mladých lidí, kteří se setkali se starostou, tvořili zejména studenti vyšších ročníků gymnázia. V úvodu jim Petr Beitl nastínil svou cestu do křesla starosty města Jablonce a vysvětlil i fungování úřadu z politického hlediska. Představil postupně činnost všech odborů městského úřadu a pak odpovídal na otázky z publika. Ukázalo se, že studenty dění ve městě zajímá. Padaly dotazy týkající se bezpečnosti ve městě, dopravního řešení, problematiky hazardních her nebo osamostatnění Kokonína. „Beseda byla příjemná, potěšilo mě, že mladí lidé mají o život ve městě zájem a jsou informovaní,“ řekl starosta po skončení.

Vytvořeno 4.12.2011 22:19:14 | přečteno 2208x | Petr Vitvar