Středeční přívalový déšť zanechal ve městě milionovou škodu

Tisková zpráva 02. 07. 2009

Ačkoliv Jablonec nad Nisou netrpí následky tragických povodní jako v jiných částech republiky, přesto ani jemu se zcela nevyhnuly letošní přívalové deště.

Během včerejšího prudkého lijáku bylo třeba zajistit rychlé řešení, kdy byl najednou zatopen objekt v Želivského ulici, což se velmi rychle podařilo zvládnout Městské správě nemovitostí Jablonec n.N., s.r.o., jak konstatovali obyvatelé zatopeného domu.

Podle slov ředitele Technických služeb Jablonec, s.r.o., Milana Nožičky je po přívalu dešťové vody zcela zničená ulice Jelení, která musela být včera v podvečer uzavřena, protože se zde propadla žulová dlažba a jednotlivé kostky byly zcela vyplaveny. „Komunikace spojující ulice Dlouhou a Pivovarskou musela být uzavřena. V současné době jsou škody vyčísleny na 1 milion korun,“ konstatuje Nožička.

Městská policie evidovala během prvního červencového dne tři hlášení související s deštěm. V 15.45 hodin oznámila telefonicky žena, že v ulici Vodní je nebezpečně zvednutý kryt kanálu. Při kontrole pak hlídka zjistila, že je nejen zvednuté víko, ale i nadzdvižená část komunikace. Nahlásila proto poškození společnosti SČVaK a místo bylo označeno značkami. V 16 hodin vyjela hlídka na žádost Policie ČR do ulice Pražská, kde vodu odsávala hasičská technika nejen z Jablonce, ale pomáhali i dobrovolní hasiči z Maršovic. V 18:19 hodin pak přišlo další hlášení týkající se uvolněného krytu kanálu, tentokrát z ulice Pražské.

„My jsme žádné hlášení velkých škod neměli, všechny jednotky Integrovaného záchranného systému byly v pohotovosti, ale nebylo jejich zásahu třeba. Všechna hlášení zatopených sklepů stihl vyřizovat Hasičský záchranný sbor Jablonec nad Nisou,“ říká vedoucí krizového řízení Jiří Vaníček, který má na starosti havarijní, krizový a povodňový plán.

Velká voda U Zeleného stromu

1. 7. 2009, foto: Pavel Jaško

Křižovatka U Zeleného stromu

 

Pražská ulice

 

Pohled na koryro Nisy z mostu v ul. U Zeleného stromu

 

Hasiči v Pražské ulici

 

Hasiči na křižovatce U Zeleného stromu

 
 
Vytvořeno 2.7.2009 15:16:41 | přečteno 3726x | Petr Vitvar
load