Strážníci se zaměří na kopie povolenek

Tisková zpráva 16. 03. 2009

Falzifikáty parkovacích karet, obrázek se otevře v novém okněPokud chce řidič vjet se svým vozidlem do pěší zóny nebo zde parkovat, musí mít patřičná povolení městského úřadu. Jablonečtí městští strážníci měli nedávno podezření, že s některými povolenkami není vše v pořádku.

A to se potvrdilo. Když hlídka prováděla kontrolu vozidel v pěší zóně, objevila dvě vozidla parkující neoprávněně na vyhrazených místech. V nich sice byla povolení ke vjezdu do pěší zóny, nikoli však k parkování. Řidiči proto na svá auta dostali „botičky“, aby se nemohli vyhnout setkání se strážníky. Když předložili povolenky ke kontrole, neušlo strážníkům, že vždy dva doklady mají stejná evidenční čísla.

„Po podrobném prozkoumání strážníci zjistili, že drží v ruce falsa povolení, která na první pohled byla k nerozeznání od originálu. Vzhledem ke zjištěným skutečnostem byli oba řidiči vozidel vyzváni, aby svá povolení na místě odevzdali,“ říká ředitel MP Jablonec nad Nisou Jiří Rulc. Zabavené doklady, jak pravý, tak kopie putovaly na Dopravní a silniční úřad Městského úřadu v Jablonci, které povolenky vydává. Pořizování kopií povolení je pro úřad důvodem pro odmítnutí jejich vydání tomuto žadateli v budoucnu.

„Po zjištěných skutečnostech se strážníci na kopie povolenek více zaměří,“ uzavírá Rulc.
Vytvořeno 16.3.2009 13:32:48 | přečteno 2972x | Petr Vitvar
load