Strážníci se podíleli na dni rodiny

Tisková zpráva 18. 05. 2009

Městská policie na akci v rámci dne rodiny, obrázek se otevře v novém okněMezinárodního dne rodiny v pátek 15. května, kdy se na Mírovém náměstí většinu dne zpívalo a hrály se hry, se aktivně zúčastnila i Městská policie v Jablonci nad Nisou.

„Velice rádi jsme tuto nabídku přijali a ve spolupráci s dětským dopravním hřištěm uspořádali pro návštěvníky prezentaci jeho činnosti a připravili jsme soutěže pro děti,“ říká ředitel MP Jiří Rulc.

A tak všechny děti, které přišly v pátek na náměstí, měly možnost využít házecí stěnu, hod kruhem na cíl či cyklodráhu. Strážníci jim opět ukázali výjezdové vozidlo, odchytovou techniku, výstroj a výzbroj. Prostřednictvím fotografií pak městští strážníci dokumentovali svou další práci - měření alkoholu v dechu a rychlosti vozidel, kamerový systém, použití „botiček“, ale i svou preventivní práci, to znamená dopravní hřiště a besedy v základních a mateřských školkách.

„Od stanoviště MP odcházelo každé dítě s malým dárkem, například s rozvrhem hodin, omalovánkami, reflexními pásky a vestami, píšťalkami či lahvemi na kolo,“ dodává ředitel MP.

Vytvořeno 18.5.2009 17:24:03 | přečteno 2423x | Petr Vitvar
load