Starosta vyzkoušel novou in-line dráhu

Tisková zpráva 27. 10. 2009

Otevření sportovního areálu v lokalitě ulice F. L. Čelakovského, obrázek se otevře v novém okněV sobotu dopoledne byl i v poněkud extrémních podmínkách otevřen nový volnočasový areál v lokalitě ulice F. L. Čelakovského v Jablonci nad Nisou. Trojice, která stříhala pásku - starosta Petr Tulpa, místostarosta Lukáš Pleticha, jenž zastupoval i Regionální radu ROP NUTS II Severovýchod, a ředitel libereckého závodu Eurovia, a. s., Pavel Jiroušek - se dostavila na in-linových bruslích a uklizenou část dráhy osobně vyzkoušela.

Sportovní a rekreační plochy pro in-line bruslaře a další volnočasové aktivity v městské části Mšeno nad Nisou, v místech mezi řekou a bývalým hotelem Zlatý jelen, vznikly v rámci projektu „Rozvoj volnočasových aktivit v lokalitě ulice Čelakovského v Jablonci nad Nisou“, který byl spolufinancován Evropskou unií v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Celkové náklady projektu činily přibližně 28 mil. Kč, přičemž dotace z EU byla 19 mil. Kč a dotace z ČR 1 mil. Kč.

Ačkoliv byl areál v sobotu slavnostně otevřen, přesto nebude v tuto roční dobu příliš využíván. Travnaté hřiště i víceúčelový kurt na basket, házenou či pozemní hokej bude přes zimní období uzavřen. Je třeba, aby dobře zakořenil položený travnatý koberec. Sportoviště budou znovu otevřena na jaře.

Areál bude provozován jako bezplatně veřejně přístupný, provoz na některých částech však bude regulován tak, aby nedocházelo k jejich ničení nadměrnou zátěží, to v případě univerzální travnaté plochy, či ke ztrátám vybavení v případě fotbalových branek, branek na IN-LINE hokej apod.

Logo - Regionální operační program NUTS II Severovýchod, obrázek se otevře v novém okněLogo - EU - ivestice do vaší budoucnosti, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 27.10.2009 14:25:49 | přečteno 3206x | Petr Vitvar