Starosta Tulpa podruhé v roli hostitele

Tisková zpráva 14. 04. 2010

Už podruhé v tomto roce pozval starosta Petr Tulpa jablonecké občany na kus řeči. Tentokrát své zkušenosti, radosti a strasti sdělovali obyvatelé Šumavy a Jabloneckých Pasek.

Ti, kdo v pět odpoledne do školní jídelny ZŠ na Šumavě dorazili, měli opět připraveny otázky z nejrůznějších oblastí života. Týkaly se výskytu holubů a regulace jejich počtu, zimní údržby kolem panelových domů, jejichž obyvatelé stárnou, rozebíralo se určení priority mezi velikostí parkoviště a chodníku.

Velmi zajímavý pro občany byl také stav ulice Podzimní a termín jejího dokončení, jenž je stanoven na konec června, stejně jako termín odvozu ořezaných větví po říjnové kalamitě, jímž je zase konec dubna. Tak jako ve Mšeně, i tady občany nejvíce trápí stanoviště nádob na směsný odpad, které se snaží udržovat v pořádku, ale jsou bezmocní proti odkládání odpadu tady nebydlících lidí, skládání suti či proti lidem, kteří v kontejnerech hledají dle jejich mínění něco užitečného. Bezdomovci jsou dalším velkým problémem, a to nejen u popelnic, ale i při jejich nocování ve sklepních prostorách panelových domů.

Zdejší obyvatelé se však zajímali také o dění v centru města i jeho okolí. Dotazovali se na termín osazení laviček na Dolním náměstí, na současný stav sporu město versus manželé Musilovi ohledně domu v ulici 5. května a na to, kdy se budou moci zase rozhlédnout po krajině z rozhledny Bramberk.

Vytvořeno 14.4.2010 17:41:49 | přečteno 2457x | Petr Vitvar
load