Starosta Tulpa navštíví dny české kultury v Polsku

Tisková zpráva 10.09.2010

Až do 14. září probíhají v polské Jelení Hoře Dny české kultury pod názvem Nikdo nic neví. V rámci těchto dnů je na neděli 12. září připravena výstava Odkaz s lidskou tváří. Vernisáže se na základě pozvání jelenohorského primátora Marka Obrebalski zúčastní také jablonecký starosta Petr Tulpa.

Nad Dny české kultury převzal čestnou záštitu velvyslanec České republiky v Polsku Jan Secher. Kromě chystané výstavy je součástí tohoto projektu řada koncertů, představení, přehlídek a plenérních prezentací věnovaných české kultuře.

„Výstava Odkaz s lidskou tváří je sestavena z fotografií dokumentujících setkávání českých, polských a slovenských disidentů, členů KSS-KORu a Charty 77. Zachycují Václava Havla, Lecha Walesu, Karla Schwarzenberga, Petra Uhla a mnoha dalších,“ zve do Jelení Hory její primátor Marek Obrebalski.

Kromě výstavy fotografií bude celou neděli probíhat na Radničním náměstí Český piknik, na němž se představí jednak čeští umělečtí řemeslníci a tradiční česká kuchyně, ale i liberecký UQ Band, Ivan Mládek a Banjo Band, SDH Jilemnice nebo dechový orchestr Semilská 11.

Vytvořeno 10.9.2010 14:52:28 | přečteno 1870x | Petr Vitvar