Spolupráce se svazem malých měst

Tisková zpráva 13. 06. 2008

Společnost COLLEGIUM Trade, s.r.o uzavřela smlouvu o přátelství a spolupráci se Svazem malých měst Ruské federace. Radní Jablonce včera odsouhlasili účast města na tomto projektu.

Pavel Šourek, jednatel zmíněné společnosti, včera vysvětlil radním, že nyní nastává příležitost, aby se město Jablonec zapojilo do příprav projektu s ruskou organizací, jež je obdobou Svazu města a obcí ČR.

„Forma pouhé komerční spolupráce by mohla přerůst běžný rámec a z rozhovorů vyplynula poptávka po zavádění evropských standardů do samosprávy měst Ruské federace,“ konstatoval radní Šourek a dodal, že smlouva se Svazem malých měst Ruské federace otevírá možnost k vytvoření společného projektu tématicky zaměřeného na modernizaci ruských měst. Na stejné téma jednal také s představiteli dalších měst Libereckého kraje a souhlasně se vyjádřil Liberec, Železný Brod, Turnov a Český Dub.

Jednání o konkrétní formě spolupráce jsou plánována na červencový sjezd svazu v Petrohradě, kam je pozván i Pavel Šourek. Proto požádal městskou radu, aby vyjádřila souhlas s účastí města i s umístěním názvu Jablonce v projektu, který na sjezdu přednese. Zároveň ujistil radní, že přihláška k programu město zatím k ničemu finančně nezavazuje.

„Naopak do budoucna se spíše jeví, že by z programu mohlo ekonomicky profitovat, jako tomu je u současných mezinárodních programů,“ dodal Šourek.
Vytvořeno 13.6.2008 14:20:20 | přečteno 2117x | Petr Vitvar
load