Spolupráce mezi partnerskými městy vzkvétá

Tisková zpráva 12. 06. 2007

Setkání v Bautzenu, obrázek se otevře v novém okněJablonecký starosta Petr Tulpa se sešel v německém Bautzenu se svým německým protějškem primátorem Christianem Schrammem. V centru Lužických Srbů se konalo pravidelné setkání starostů a místostarostů partnerských a spřátelených měst. Kromě již výše zmíněných byli přítomni například také místostarosta Heidelbergu Von der Malsburg a starosta Jelenie Gory Jacek Wlodyga. Hlavním cílem schůzky bylo seznámení se s nově zvolenými starosty a prohloubení spolupráce jednotlivých měst.

„Nejdůležitější na těchto setkáních představitelů měst nejsme my, ale ti mladí lidé, kteří se díky partnerské spolupráci setkávají a získávají zkušenosti, “ řekl Petr Tulpa. „Studenti jabloneckého Gymnázia Dr. Randy jezdí do Kaufbeurenu prohlubovat znalosti němčiny již deset let.“

Starostové a primátor přišli s nápadem uspořádat kulturní konferenci. První setkání proběhne v polské Jelenie Goře a na něm budou dohodnuty podrobnosti o výstavách, koncertech a dalších kulturních akcích, které se budou konat ve všech zúčastněných zemích. Významnou pomoc přislíbil starosta Heidelbergu Prof. Malsburg. Při debatě o protipovodňových opatřeních se nabídl, že našemu poskytne městu Jablonec poradenství týkající se speciálního systému, díky kterému nebyl Heidelberg již desetiletí výrazněji vytopen. Další příležitostí k opětovnému setkání budou mít všichni čelní představitelé německých, polského a našeho města už relativně brzy, a to při zářijových oslavách stého výročí založení Městského divadla.

Vytvořeno 12.6.2007 9:12:03 | přečteno 2044x | Petr Vitvar