Špatně parkující auta komplikují svoz odpadu i zimní údržbu

26.11.2010 - Město vyzývá řidiče k ohleduplnosti.

„S nastávající zimou a zhoršenými podmínkami na silnicích žádáme řidiče, aby své vozy parkovali tak, aby nebránily průjezdu v ulicích. Auta svážející odpad se často nemohou do některých užších ulic v Jablonci, zejména na sídlištích, vůbec dostat,“ říká Nikola Štěpánová z oddělení životního prostředí jabloneckého městského úřadu.

Podle jejích slov se podobné situace opakují každý rok a i několik týdnů za sebou. „Pokud se odpad nepodaří vyvézt v danou hodinu, nasazují se náhradní svozy, které zbytečně prodlužují dobu odvozu odpadu a rozptylují ji do celého týdne. A kontejnery jsou pak přeplněné a vrší se nepořádek kolem nich,“ dodává Štěpánová.

Například v únoru tohoto roku byla situace s čištěním úzkých ulic tak kritická, že náměstek Technických služeb Jablonec nad Nisou, s.r.o. Pavel Kozák předal městské policii seznam ulic, které se nedaly dočistit, protože technice překážely parkující automobily. Policie pak zajistila jejich odtah.

Vytvořeno 26.11.2010 14:00:51 | přečteno 2125x | Petr Vitvar