Sníh odklízíme 24 hodin denně

25.01.2012 - Zabezpečit průjezd sanitek, zásobovacích vozů a plynulý pohyb chodců i vozidel je jedním z hlavních úkolů města Jablonce nad Nisou v tomto období. I když sněžit přestalo už v úterý kolem poledne, lidé mají stále co dělat s odklízením napadaného sněhu.

Sníh se odklízí 24 hodin denně. Sněhové bariéry způsobují potíže s parkováním v ulicích města, situaci by měla částečně vyřešit vybraná parkoviště v centru, kde byly vypnuty automaty.

V terénu je nasazena veškerá technika jabloneckých technických služeb. Četu pětatřiceti lidí, kteří uklízí sníh ručně a začínají být unavení, posílilo i pět vězňů z rýnovické věznice a 16 pracovníků veřejně prospěšné služby. Ti mají za úkol odklízet sníh z kontejnerových stání separovaného odpadu.  Postupně se zprůchodňují chodníky v centru města i v okrajovějších částech. Úklid probíhá ve dne i v noci, kdy nákladní auta odvážejí haldy sněhu na deponie do Proseče a za sportovní halu v ulici U přehrady.

Průběžně se daří udržovat přechody pro chodce a zastávky MHD, odklizena jsou již parkoviště na sídlišti Mšeno, postupně budeme pokračovat i na sídlištích Rýnovice, Šumava, Paseky a dalších místech“ popsal situaci Pavel Kozák, vedoucí oddělení správy komunikací.

Momentálně je naší největší prioritou dostupnost a průjezdnost sídlišť, tak, abychom zabezpečili základní životní funkce města,“ vysvětlil starosta k připomínce zastupitele Pletichy, že je potřeba odklidit sníh z náměstí. „Ode dneška zatím do konce týdne jsme také přistoupili k vypnutí parkovacích automatů na Horním náměstí, v ulicích Korejské a 5. května,“ dodal.

Vytvořeno 25.1.2012 16:58:58 | přečteno 2073x | Petr Vitvar