Sněhové frézy pracují 24 hodin

16.02.2012 - Dvacet centimetrů sněhu napadlo v Jablonci během noci z úterý na středu. Do ulic vyjela veškerá technika k zimnímu úklidu, po čtyřiadvacet hodin budou pracovat sněhové frézy.

Krátce po úterní půlnoci se oteplilo a začalo pršet. Blíže k ránu zase teploty klesly, déšť se změnil ve vločky a pod vrstvou sněhu se tak vytvořila ledovka. „Proto žádám občany, aby byli velmi opatrní jak na silnicích, tak na chodnících, jelikož je všude velmi kluzko,“ nabádá Jablonečany místostarosta Miloš Vele, který má zimní údržbu ve městě na starosti.

Technické služby nasadily do boje se sněhem veškerou techniku i pracovníky, pracují nasmlouvané dodavatelské firmy, povolány byly ještě dva další traktory, aby pomohly s průtahem komunikací. „Problém je nerovnoměrná vrstva sněhu, kdy silný vítr nafoukává místy velké závěje,“ říká vedoucí oddělení správy komunikací a koordinátor zimní údržby Pavel Kozák. Komplikace také způsobuje vlastnictví silnic a chodníků. Město uklidí chodníky, které vzápětí zasype sníh odhrnovaný pluhem z komunikací krajských a státních.

Od začátku letošní zimy napadly v Jablonci už více jak dva metry sněhu, přesně 230 cm. Část se ho podařilo z města vyvézt na dočasné deponie na Proseči a u sportovní haly dřív, než uhodily silné mrazy. Od dnešního dne začnou naplno pracovat frézy, které budou 24 hodin denně rozšiřovat silnice i chodníky.  Na autobusových zastávkách, před zdravotnickými a školskými zařízeními a na přechodech jsou v plné práci muži s lopatami v rukou. Průběžně se budou dle možností od sněhu uvolňovat také kontejnerová stání.

„Od dnešního dne až do odvolání jsou ve městě opět vypnuté všechny parkovací automaty, parkoviště na Horním náměstí a v Tržní ulici v sousedství autobusového nádraží slouží jako záchytná,“ informuje místostarosta Vele. Protože se husté sněžení očekává zatím do soboty, budou  se u místostarosty denně scházet informace o stavu komunikací a chodníků i o množství sněhu ve městě. Na základě toho bude aktualizován průběh zimní údržby.

Vytvořeno 16.2.2012 7:49:03 | přečteno 2012x | Petr Vitvar