SMS parkování na Horním náměstí tři měsíce na zkoušku

Tisková zpráva 15.09.2010

Ve středu 15. září odstartoval zkušebně nový způsob placení parkovného prostřednictvím SMS. Textovou zprávou je parkovné možné platit zatím po tři měsíce pouze na Horním náměstí.

Cena za hodinu parkování prostřednictvím SMS je 13 korun. Platba v hotovosti v parkovacím automatu zůstává na deseti korunách. Parkovné se platí v Jablonci každý všední den od 7:30 do 17:30 hodin, v sobotu od 7:30 do 13 hodin.

Zákazník pošle SMS ve tvaru JN_01_registrační číslo auta_120. Přičemž JN označuje parkování v Jablonci, znak (podtržítko) znamená mezeru, 01 je kód zóny (tedy Horního náměstí), následuje registrační značka vozidla a 120 je doba parkování.

Při chybném zadání SMS dostane zákazník informační zprávu: „Město Jablonec nad Nisou - Parkovací lístek nebyl objednán. Chybný formát zprávy“. V případě, že zpráva od zákazníka odešla v pořádku, přijde mu do telefonu potvrzení o přijetí: u 60 a 120 zaplacených minut potvrdí platbu jedna SMS, při zvolení 180 či 240 minut přijdou dvě potvrzující zprávy.

Je třeba parkovné prodloužit? Klientovi přijde na telefon zpráva, že předplacené parkování vyprší a on jej může z kteréhokoli místa prodloužit opět pomocí stejné SMS jako při první platbě. Musím však upozornit, že placení prostřednictvím SMS je možné pouze v případě, že je aktivována služba Premium SMS (bližší informace u mobilního operátora).

Návod, jak platit formou SMS, i číselné označení parkovací zóny bude vždy zřetelně vyznačeno a popsáno nad parkovacím automatem. Nový systém placení parkovného je součástí projektu Regenerace bývalé požární zbrojnice a modernizace kamerového a dohlížecího systému dotovaného z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.

Další informace

Logo - Regionální operační program NUTS II SeverovýchodLogo - EU - ivestice do vaší budoucnosti

Vytvořeno 15.9.2010 10:22:34 | přečteno 2317x | Petr Vitvar
load