Smlouva bude podepsána v září, přátelské styky se však už rozeběhly

Tisková zpráva 07. 08. 2009

A. Strenzel z Neugablonz s místostarostou L. Pletichou, obrázek se otevře v novém okněAž do čtvrtka 13. srpna pobývá na Jablonecku skupina mládežníků z německého Neugablonz, což je část města Kaufbeurenu, s nímž chystá Jablonec nad Nisou na září podpis partnerské smlouvy.

Skupina třiceti čtrnácti až šestnáctiletých mladých lidí přijela na Jablonecko na základě dohody z loňského roku. Ta vznikla při návštěvě faráře z jablonecké starokatolické farnosti Karla Koláčka v Neugablonz.

„Tehdy jsme domluvili s mým kolegou, starokatolickým farářem z Neugablonz, Arminem Strenzelem tuto prázdninovou návštěvu. Všichni pobývají v kempu v Sedmihorkách, kde se jim moc líbí a kromě koupání vyráží také na výlety, při nichž jim já dělám průvodce,“ říká Karel Koláček.

A tak se všichni společně vypravili nejen na několik výrazných míst Českého ráje, ale prohlédli si kupříkladu Desnou a zdejší starokatolický kostel. Na jablonecké radnici je přijal místostarosta Lukáš Pleticha, který s dětmi vystoupal také na věž, kde se sám ujal role průvodce po okolí Jablonce, jež je z radniční vyhlídky vidět. Arminu Strenzelovi pak věnoval publikaci o radnici vydanou v loňském roce k sedmdesátému pátému výročí jejího postavení.

„Příští týden jsem dětem slíbil ukázat Prahu, kam se všechny moc těší,“ uzavřel Karel Koláček.

Vytvořeno 17.8.2009 15:45:48 | přečteno 1904x | Petr Vitvar
load