Služba e-UtilityReport pomáhá stavebníkům

09.12.2011 - Město Jablonec nad Nisou se připojilo k obcím využívajím službu e-UtilityReport, kterou provozuje společnost Hrdlička, s. r. o.

Tato bezplatná služba usnadní život zejména žadatelům o stavební povolení. Jejím cílem je zjednodušit agendu spojenou s procesem “vyjádření k existenci sítí“, který stavebník potřebuje k žádosti o vydání povolení stavby (územní souhlas, územní rozhodnutí, ohlášení, stavební povolení apod.)

Vyplněním jednoho formuláře a jedním kliknutím systém zašle žádost jednotlivým správcům sítí, kteří jsou do služby aktivně zapojeni. Žadateli tak odpadá únavné obíhání jednotlivých institucí a zároveň systém zaručí, že na žádné vyjádření nezapomene a jeho žádost bude kompletní. Pro působnost stavebního úřadu v Jablonci nad Nisou byl provozovatelem služby sestaven aktuální seznam správců, jejichž inženýrské sítě se na daném území vyskytují. Pro správce inženýrských sítí, kteří zatím neumožňují příjem žádostí touto formou, jsou vygenerovány PDF soubory pro možnost vytištění a doručení poštou.

K podání elektronické žádosti postačí připojení na internet a běžný webový prohlížeč. Ovládání aplikace je jednoduché, intuitivní a doplněno nápovědou pro jednotlivé kroky.

Aplikace je přístupná ze sekce Životní situace (kategorie Výstavba):

Vytvořeno 9.12.2011 10:23:26 | přečteno 2747x | Petr Vitvar