Skoro třicítka nových bytů pro seniory

27.05.2011 - Výkup objektu bývalé dětské nemocnice v ulici Petra Bezruče za původní cenu odsouhlasili včera jablonečtí zastupitelé. Přestavbou město získá 27 bytů zvláštního určení.

„Bývalou dětskou nemocnici chceme zpět vykoupit do majetku města a využít ji na byty zvláštního určení, takzvané DPS. Těch máme v současné době 233, ale pouze v Novoveské splňují tyto byty veškeré standardy, například požadavek na bezbariérovost,“ vysvětluje úmysly města místostarosta Miloš Vele, který dodává, že ostatní podobná zařízení jsou ve staré zástavbě: „Vykoupit nemocnici a přebudovat ji na moderní DPS je výhodnější, než stále opravovat staré a nevyhovující. Navíc jde o lukrativní místo ve městě s poměrně velkým pozemkem, který nabízí další rozvoj v této oblasti,“ připomíná Vele.

Přestavbou bývalé dětské nemocnice tak město získá 27 bytových jednotek. „Jsem si vědom toho, že to bude velké množství práce a navíc musíme sehnat vhodný dotační titul, protože z městského rozpočtu přestavbu financovat není možné,“ konstatuje místostarosta odpovídající za městský majetek.

Částka na vykoupení objektu ve výši 10.700.000 korun je zařazena v rozpočtu města.

Objekt bývalé dětské nemocnice v ulici P. Bezruče, foto: P. Vitvar, obrázek se otevře v novém okněHistorie prodeje

Budovu získala ve výběrovém řízení pražská společnost Bezručova Investiční, a. s., založená výhradně se záměrem vybudovat seniorskou rezidenci hotelového typu o cca 40 - 50 jedno a dvoulůžkových jednotek se společným stravováním a nabídkou různých služeb - např. preventivní zdravotní péče, holičství a kadeřnictví, pomoc v domácnosti, donáškové služby, zastupování před úřady, nabídky pro volný čas v oblasti kultury, sportovních aktivit apod. Předpokládané celkové stavební náklady byly cca 40 - 45 mil. Kč. Kupní smlouva byla uzavřena 20. prosince 2005.

Na konci ledna loňského roku požádal právní nástupce Bezručovy Investiční, a. s., společnost Jardin Property, a. s., město o prodloužení termínu na rekonstrukci objektu do konce roku 2012 a svou žádost zdůvodnil tím, že vývoj trhu s novými byty je velmi zdrženlivý. V druhé půli května se Jardin Property, a. s., dotázala, zda město nechce odstoupit od možnosti předkupního práva, aby nemovitost mohla nabídnout k prodeji. Město se proto rozhodlo vykoupit objekt za původní cenu 10.700.000 korun.

Vytvořeno 27.5.2011 12:13:36 | přečteno 3128x | Petr Vitvar