Školáci v postižených oblastech začnou školní rok s novými pomůckami

Tisková zpráva 23. 08. 2010

I nadále organizuje město Jablonec nad Nisou dodávky do postižených obcí podle jejich potřeb. Do Bílého Kostela již z Jablonce dorazily dva náhradní zdroje elektřiny, megafony, čerpadlo a 500 ks protipovodňových pytlů a násypníků. Jablonečtí ale myslí i na malé školáky. „Blíží se začátek školního roku a většině dětí uplavaly veškeré školní potřeby. Proto jsme se rozhodli pomoci základním školám v Bílém Kostele a Raspenavě. Chystáme se nakoupit školní pomůcky, jako jsou sešity, pravítka, psací potřeby apod.,“ vysvětluje starosta Petr Tulpa. Na tuto pomoc malým školákům věnuje Jablonec asi 20.000 Kč.

Právě s těmito dvěma obcemi spolupracuje Jablonec velmi intenzivně. Kromě jiného poskytl bezplatnou pomoc v podobě zapůjčení těžké techniky včetně obslužného personálu. „V Raspenavě pracují od pátku dva nakladače, do Bílého Kostela jsme zase v sobotu poslali kropicí vůz a od zítřka až do neděle poskytneme jeden nakladač a nákladní automobil s obsluhou,“ říká vedoucí oddělení krizového řízení v Jablonci nad Nisou, Jiří Vaníček. Na pomoc tohoto typu vyhradil Jablonec částku 300.000 Kč.

Mimo hmotnou pomoc vypomáhají v Jablonci i dobrovolníci. Tento čtvrtek vypraví město opět autobus pro úředníky a veřejně prospěšné pracovníky, kteří chtějí dobrovolně celý den pomáhat v Bílém Kostele.

Ve čtvrtek 19. srpna bylo uzavřeno sběrné místo pro humanitární pomoc zaplaveným oblastem v jabloneckém Spolkovém domě. Prosíme tedy Jablonečany, aby již věci do Spolkového domu nenosili.

Vytvořeno 23.8.2010 16:32:53 | přečteno 1965x | Petr Vitvar
load