Skleněný fantom dopaden!

Tisková zpráva 27. 03. 2009

V diskuzi včerejšího zasedání zastupitelstva proběhla stížnost na opakované vloupání do bývalé velkoprodejny Jabloň, dnes Hrušky. Během včerejší noci však rozbíjení výkladů a vykrádání obchodu skončilo.

Dopadením pachatele nebo pachatelů se intenzívně zabývala státní i městská policie. Přistihnout zloděje při činu se jim však stále nedařilo. “Zlom přišel včera krátce po 21 hodině,“ říká ředitel MP Jablonec nad Nisou Jiří Rulc. Podle jeho slov strážníky upozornil občan, že nějaký muž právě rozbil skleněnou výlohu prodejny Hruška v ulici Jugoslávská a vlezl dovnitř. „Jelikož situace vyžadovala rychlou reakci, byly na místo okamžitě vyslány hlídky MP, které se nacházely v centru města. Ke společnému zákroku byla zároveň přivolána Policie ČR s psovodem pro případné sledování stopy pachatele,“ líčí zásah Rulc.

Strážníci zloděje přistihli ještě v prodejně. Muž ležel na zemi a zpod bundy narychlo vytahoval svůj lup. „Strážníci muže vyzvali, aby vyšel z prodejny ven. Ten hlídku uposlechl. Mezitím na místo dorazily hlídky Policie ČR, kterým byl zadržený muž strážníky předán,“ uzavírá ředitel MP Jiří Rulc.
Vytvořeno 27.3.2009 12:39:30 | přečteno 2306x | Petr Vitvar
load