Sídlo podnikání na radnici

Tisková zpráva 02. 07. 2008

Novela zákona o živnostenském podnikání od 1. července stanoví (v § 46 odst. 1) písm. f), že fyzická osoba k ohlášení živnosti musí připojit taktéž právní doklad k užívaní daných prostor jako místa podnikání, tj. místa odkud své podnikání řídí a organizuje.

V praxi to znamená, že každý podnikatel ohlašující svou živnost na živnostenském úřadě musí doložit, že subjekt (vlastník nemovitosti), kde bude mít sídlo svého podnikání, s umístěním souhlasí. Z toho vyplývá, že má-li podnikatel trvalé bydliště evidováno na jablonecké radnici, pak musí doložit souhlas města Jablonce nad Nisou s místem podnikání v budově radnice.

„Zásadně nesouhlasíme, aby podnikatelé ohlašovali jako místo svého podnikání budovu městského úřadu, kde mají úřední pobyt,“ říká tajemník MÚ Jablonec n.N. Jiří Nesvadba.

V tuto chvíli je k úřednímu pobytu na jablonecké radnici hlášeno celkem 585 lidí včetně dětí, z nichž 33 je podnikatelů. Podle tajemníkových slov, bude úřad oslovovat tuto více jak třicítku podnikatelů, aby do konce roku své bydliště vyřešili.

„Ani v budoucnu nebude souhlas s ohlášením podnikání na radnici v žádném případě udělován,“ doplňuje J. Nesvadba.

Vytvořeno 2.7.2008 15:44:37 | přečteno 2615x | Petr Vitvar
load