Setkání partnerských měst v Jelení Hoře

Tisková zpráva 05. 09. 2008

900 let Jelení HoryTento víkend si naše nejmladší partnerské město, polská Jelenia Góra, připomíná 900 let svého vzniku. Oslavy začaly již včera 4. září setkáním všech partnerských měst.

Do dolnoslezské metropole se sjeli zástupci všech partnerských měst, aby toto významné výročí společně oslavili. Jablonec a Bautzen patří k nejbližším městům, ostatní účastníci přijeli zdaleka (např. z Ukrajiny, Finska, Ruska či Dánska).

V rámci devítistého výročí proběhlo i několik projektů financovaných EU, jejichž cílem bylo zvelebení Jelení Hory. Díky polsko-českému projektu (Jelenia Góra - Jablonec nad Nisou) mohla vzniknout bronzová busta Jelena, který je po staletí symbolem města. Socha, která je společně s mapou partnerských měst umístěna na hlavním náměstí, byla slavnostně odhalena včera večer. Polsko-německý projekt (Jelenia Góra - Bautzen) si zase kladl za cíl nasvícení nejvýznamnějších jelenohorských památek - kromě pravoslavného kostelíka sv. Anny je to např. radniční náměstí (Plac Ratuczowy), jeho podloubí a kašna s Neptunem, která ve tmě mění své barvy.

Další informace

Setkání partnerských měst v Jelení Hoře

4. 9. 2008

Společné setkání

 

Zástupci Jablonce

Starosta Petr Tulpa a místostarosta Lukáš Pleticha
 

Společné foto

 
 
Vytvořeno 5.9.2008 14:02:52 | přečteno 2322x | Petr Vitvar
load