Setkání občanů Šumava

Tisková zpráva 25. 05. 2007

Na Šumavě proběhlo již předposlední kolo v cyklu setkání starosty města s občany. I přes krásné počasí dorazilo do jídelny základní školy dvacet občanů, kterým není lhostejné prostředí, v němž žijí. Zvláště zmiňovanými problémy byly vysoká rychlost aut projíždějících sídlištěm, absence krytých zastávek v Pasekách nebo nedokončené chodníky. Další zajímavé téma, jež bylo otevřeno, je revitalizace parků v Jablonci nad Nisou. V letošním roce se provádí inventarizace městských parků a zelených ploch, některé budou rozšířeny, jiné obnoveny a mělo by být vytvořeno i několik nových. Bohužel se to však nedotkne parku u domova důchodců v Pasekách, o kterém byla právě na tomto setkání řeč, neboť ten je v majetku státu, potažmo Libereckého kraje.

Starosta města Petr Tulpa zde také mluvil o reálné možnosti převést jabloneckým skautům šumavský výměník do jejich majetku, aby měli důstojnější sídlo, které si budou moci sami spravovat. Nejprve tento bezplatný převod však musí schválit Rada města.

Příští a zároveň poslední setkání proběhne 30. května na Vrkoslavicích v jídelně ZŠ v Janáčkově ulici.

Vytvořeno 25.5.2007 8:25:24 | přečteno 1959x | Petr Vitvar