Senioři si odnáší osobní alarm, informace, ale i řetízek a kukátko

Tisková zpráva 19. 06. 2009

Beseda se seniory, obrázek se otevře v novém okněDalší projekt prevence kriminality podpořený dotací Ministerstva vnitra ČR odstartoval v těchto dnech. Jmenuje se „Stáří bez rizik“ a zaměřuje se na seniory nad 75 let.

Celkový rozpočet projektu je 160 000 korun, ministerstvo vnitra na něj přispělo částkou 130 000 korun, zbytek hradí město Jablonec nad Nisou ze svého rozpočtu.

„Strážníci městské policie během besedy informují, jak zabezpečit byt, vyhnout se krádežím, podvodům a jak se bezpečně pohybovat v dopravě. Z přednášky si senioři neodnášejí jen nové vědomosti, ale i informační materiály a osobní alarm,“ vysvětluje průběh projektu manažerka prevence kriminality Irena Svobodová a dodává, že senioři zde také mohou využít bezplatné nabídky bezpečnostního řetízku a panoramatického kukátka včetně montáže.

„Besedy budou probíhat i v dalších lokalitách. Seniory oslovujeme adresně, každému zasíláme pozvánku. Tímto způsobem jsme chtěli oslovit i ty seniory, kteří žijí osaměle a nesdružují se v klubech nebo jiných zájmových organizacích,“ pokračuje Svobodová.

První přednáška se konala v Základní škole na Žižkově vrchu. Z 260 pozvaných seniorů se jich dostavilo 75, tedy více než čtvrtina. Padesát z nich projevilo zájem o montáž kukátka a řetízku. Podle krátkých dotazníků, které na závěr vyplnili, byli všichni spokojeni s přednáškou i s materiály a uvítali možnost seznámit se se svým okrskářem Bronislavem Novákem.

„V dotaznících jsme zjišťovali zájem o besedy s další tématikou. Vyplynulo z nich, že z nabízených témat by seniory nejvíce zajímala oblast zdravotnictví, sociální pomoci, tedy dávek a služeb, a oblast právní. Tyto přednášky se budeme snažit ve spolupráci s odborníky realizovat mimo rámec projektu,“ říká manažerka pro prevenci kriminality.

Vytvořeno 19.6.2009 12:18:37 | přečteno 2986x | Petr Vitvar
load